Nav
Vi är en barnrättsorganisation som stödjer unga som har föräldrar som mår psykiskt dåligt eller har ett missbruk
Vi behöver din hjälp Donera nu!

Medarbetare


Elin Hågeby Caicedo
Generalsekreterare
Tel: 0736- 951505
elin@maskrosbarn.org


Linda Jacobsen
Administratör och chefsassistent
linda@maskrosbarn.org


Therése Eriksson
Utvecklingschef
073 – 544 40 23
therese@maskrosbarn.org


Sandra Patel Seropian
Chef för påverkansarbete
073- 08 12 203
Sandra@maskrosbarn.org


Lisa Dahlgren
Sakkunnig barnrättsfrågor 
0768-78 75 55
lisa@maskrosbarn.org


Denise Madsen
Stödchef 
070 – 433 25 23
denise@maskrosbarn.org


Mia Körsner
Ansvarig coachprogrammet 
076-340 80 40 
mia@maskrosbarn.org 


Netha Veigas

Grafisk formgivare
netha@maskrosbarn.org


Sarah Beg
Ansvarig internetstöd 
 070-849 21 58
sarah@maskrosbarn.org

 


Natalia Aramburu

Ansvarig torsdagsmys & föreläsare
073 – 673 66 66
natalia@maskrosbarn.org


Marlene Lundli
Kommunikation- och insamlingssansvarig (privatinsamling) – föräldraledig
marlene@maskrosbarn.org

Jenny Nordqvist
Tf.  Kommunikation- och insamlingssansvarig (privatinsamling)
Tel: 070-341 54 30
jenny@maskrosbarn.org 


Henrik Carpelan

Samarbets- och insamlingssansvarig (företag) 
073-516 58 75
henrik@maskrosbarn.org


Sara Rosenstam

Kommunikation- och insamlingsassistent
073 -706 91 04
sara@maskrosbarn.org


Linn Englund

Projektledare Mellanrummet, föreläsare & kurator
070 – 45 35 097
linn.e@maskrosbarn.org


Matilda Karlsson
Stödsassistent
073-977 65 19
matilda@maskrosbarn.org


Sanna Glans 
Ansvarig barnombud & coachhandledare
076-778 99 22
sanna@maskrosbarn.org


Maria Näslund
Ansvarig helgläger & coachhandledare  
070-885 74 99 
maria.n@maskrosbarn.org


Maria Thell
Samordnare barnrättsfrågor
076-899 88 58 
maria.t@maskrosbarn.org 


Helen Klaesson
Projektledare Skolkurage & Ansvarig Lovläger
073-736 10 50 
helen@maskrosbarn.org 

Göteborgsverksamheten


Maria Jylkkä  

Göteborgsansvarig
Tel: 073-559 15 32
maria@maskrosbarn.org


Hanna Lennartsson

Barnombud, kurator & ansvarig helgläger Göteborg – Föräldraledig


Artemis Svenningsson 
Ansvarig torsdagsmys Göteborg & coachhandledare
artemis@maskrosbarn.org
Tel: 073- 982 61 03


Liv Hallgren 
Ansvarig helgläger Göteborg, Kurator & Barnombud
liv@maskrosbarn.org
Tel: 073-151 14 72

Malmöverksamheten

Julia Arvidson
Malmöansvarig 
julia@maskrosbarn.org
Tel: 073-924 51 57
 

Amira El Said 
Lokalt ansvarig stödverksamhet Malmö
amira@maskrosbarn.org
Tel: 070-025 00 25

 

Dela den här sidan

”Jag skulle bara vilja ha en normal julafton där alla vuxna kan bete sig som vuxna. Men eftersom oron finns så kan jag inte tänka på något annat, jag vill helt enkelt inte fira jul.”

Tack till

Lynx Orkla Confectionery & Snacks Sverige Arvsfonden