Nav
Vi är en barnrättsorganisation som stödjer unga som har föräldrar som mår psykiskt dåligt eller har ett missbruk
Vi behöver din hjälp Donera nu!

Medarbetare


Elin Hågeby Caicedo
Verksamhetschef 
Tel: 0736- 951505
elin@maskrosbarn.org


Linda Jacobsen
Administratör och chefsassistent
linda@maskrosbarn.org


Therése Jarland
Utvecklingschef
Tel: 073 – 544 40 23
therese@maskrosbarn.org


Sandra Patel Seropian
Chef för påverkansarbete
Tel: 073- 08 12 203
Sandra@maskrosbarn.org


Lisa Dahlgren
Sakkunnig barnrättsfrågor 
Tel: 0768-78 75 55
lisa@maskrosbarn.org


Denise Madsen
Stödchef, utbildnings & kompetensutvecklingsansvarig
Tel: 070 – 433 25 23
denise@maskrosbarn.org


Mia Körsner
Ansvarig för coachprogrammet 
Tel: 076-340 80 40 
mia@maskrosbarn.org 


Netha Veigas

Grafisk formgivare
netha@maskrosbarn.org


Natalia Aramburu
Ansvarig torsdagsmys & föreläsare
073 – 673 66 66
natalia@maskrosbarn.org


Marlene Lundli
Kommunikationsansvarig
0708-51 09 43
marlene@maskrosbarn.org


Linn Englund

Projektledare, föreläsare & kurator
070 – 45 35 097
linn.e@maskrosbarn.org


Matilda Karlsson
Stödsassistent
073-977 65 19
matilda@maskrosbarn.org


Sanna Glans 
Barnombud & coachhandledare
076-778 99 22
sanna@maskrosbarn.org


Maria Näslund

Ansvarig helgläger & coachhandledare  
070-885 74 99 
maria.n@maskrosbarn.org


Maria Thell
Samordnare barnrättsfrågor
076-899 88 58 
maria.t@maskrosbarn.org 


Helen Klaesson
Projektledare Skolkurage & Ansvarig Lovläger
073-736 10 50 
helen@maskrosbarn.org 

Göteborgsverksamheten


Maria Jylkkä  

Göteborgsansvarig
Tel: 073-559 15 32
maria@maskrosbarn.org


Hanna Lennartsson

Barnombud, kurator & lokalt ansvarig helgläger – Föräldraledig


Sophia Stridh 
Föreläsare & medarbetare i Skolkurage
Tel: 070-829 92 94
Sophia@maskrosbarn.org


Artemis Svenningsson 
Lokalt ansvarig coachhandledare & torsdagsmys 
artemis@maskrosbarn.org
Tel: 073- 982 61 03

Liv Hallgren 
Kurator, Barnombud, ansvarig helgläger Göteborg 
liv@maskrosbarn.org
Tel: 073-151 14 72

Dela den här sidan

”Jag skulle bara vilja ha en normal julafton där alla vuxna kan bete sig som vuxna. Men eftersom oron finns så kan jag inte tänka på något annat, jag vill helt enkelt inte fira jul.”

Tack till

Johnson & Johnson Consumer Nordic Lynx Orkla Confectionery & Snacks Sverige Arvsfonden