Nav
Vi är en barnrättsorganisation som stödjer unga som har föräldrar som mår psykiskt dåligt eller har ett missbruk
Vi behöver din hjälp Donera nu!

Medarbetare


Elin Hågeby Caicedo
Verksamhetschef 
Tel: 0736- 951505
elin@maskrosbarn.org


Therése Jarland
Utvecklingschef
Tel: 073 – 544 40 23
therese@maskrosbarn.org


Sandra Patel Seropian
Chef för påverkansarbete
Föräldraledig 


Lisa Dahlgren
T.f . Chef för påverkansarbete
Tel: 0768-78 75 55
lisa@maskrosbarn.org


Denise Madsen
Stödchef samt utbildnings och kompetensutvecklingsansvarig
Tel: 070 – 433 25 23
denise@maskrosbarn.org


Larry Dumas
Lägeransvarig
Tel: 072 0550038
Larry@maskrosbarn.org


Mia Körsner
Kurator & ansvarig för coachprogrammet 
Tel: 076-340 80 40 
mia@maskrosbarn.org 


Alexander Rosenberg
Samarbetsansvarig
Tel: 070 – 776 62 84
alexander@maskrosbarn.org


Netha Veigas

Grafisk formgivare
netha@maskrosbarn.org



Ida Tjernberg

Stödperson och föreläsare
072 – 720 28 74
ida@maskrosbarn.org


Marlene Lundli
Kommunikationsansvarig
0708-51 09 43
marlene@maskrosbarn.org


Linn Englund

Projektledare, Föreläsare & kurator
070 – 45 35 097
linn.e@maskrosbarn.org


Jennifer Giöbel
Chefsassistent & administratör
070-422 05 67
jennifer@maskrosbarn.org


Tone Aldén
Organisations- och samarbetsassistent
Sjukskriven


Susanna Glans 
Barnombud och coachhandledare
076-778 99 22
sanna@maskrosbarn.org


Maria Näslund

Föreläsare och coachhandledare
070-885 74 99 
maria.n@maskrosbarn.org


Maria Thell
Samordnare barnrättsfrågor & Barnombud
076-899 88 58 
maria.t@maskrosbarn.org 


Fatima Shek Behi
Stödassistent 
070-550 52 26
fatima@maskrosbarn.org 


Helen Klaesson
Projektmedarbetare 
073-736 10 50 
helen@maskrosbarn.org 

Göteborgsverksamheten


Maria Jylkkä  

Föräldraledig Göteborgsansvarig
Tf Göteborgsansvarig Mia Körsner, se ovan. 


Hanna Lennartsson

Kurator och barnombud
Tel: 072-857 98 88
hanna@maskrosbarn.org


Sophia Stridh 
Föreläsare och stödperson 
Tel: 070-829 92 94
Sophia@maskrosbarn.org


Artemis Svenningsson 
Coachhandledare & föreläsare
artemis@maskrosbarn.org
Tel: 073- 982 61 03

 
Dela den här sidan

”Jag skulle bara vilja ha en normal julafton där alla vuxna kan bete sig som vuxna. Men eftersom oron finns så kan jag inte tänka på något annat, jag vill helt enkelt inte fira jul.”

Tack till

Johnson & Johnson Consumer Nordic Lynx Orkla Confectionery & Snacks Sverige Arvsfonden