Nav
Vi är en barnrättsorganisation som stödjer unga som har föräldrar som mår psykiskt dåligt eller har ett missbruk
Vi behöver din hjälp Donera nu!

Medarbetare


Elin Hågeby Caicedo
Verksamhetschef 
Tel: 0736- 951505
elin@maskrosbarn.org


Therése Jarland
Utvecklingschef
Tel: 073 – 544 40 23
therese@maskrosbarn.org


Sandra Patel Seropian
Chef för påverkansarbete
Föräldraledig 


Denise Madsen
Stödchef samt utbildnings och kompetensutvecklingsansvarig
Tel: 070 – 433 25 23
denise@maskrosbarn.org


Mia Körsner
Kurator och ansvarig för coachprogrammet
Tel: 076-340 80 40 
mia@maskrosbarn.org 


Lisa Dahlgren
Ansvarigt Barnombud
Föräldraledig 


Alexander Rosenberg
Samarbetsansvarig
Tel: 070 – 776 62 84
alexander@maskrosbarn.org


Netha Veigas

Grafisk formgivare
netha@maskrosbarn.org



Ida Tjernberg

Stödperson och föreläsare
072 – 720 28 74
ida@maskrosbarn.org


Marlene Lundli
Kommunikatör
0708-51 09 43
marlene@maskrosbarn.org


Linn Englund

Projektledare, Föreläsare & kurator
070 – 45 35 097
linn.e@maskrosbarn.org


Tone Aldén
Organisations- och samarbetsassistent
070-721 73 37
tone@maskrosbarn.org


Susanna Glans 
Barnombud och coachhandledare
076-778 99 22
sanna@maskrosbarn.org


Maria Näslund

Föreläsare och coachhandledare
070-885 74 99 
maria.n@maskrosbarn.org


Maria Thell
Samordnare barnrättsfrågor & Barnombud
076-899 88 58 
maria.t@maskrosbarn.org 


Anna Berglund
Lägeransvarig
073-827 69 19 
anna@maskrosbarn.org


Fatima Shek Behi
Stödassistent 
070-550 52 26
fatima@maskrosbarn.org 


Helen Klaesson
Projektmedarbetare 
073-736 10 50 
helen@maskrosbarn.org 

Göteborgsverksamheten


Maria Jylkkä  

Föräldraledig Göteborgsansvarig

Sofie Ludvigsson
Tf. Göteborgsansvarig
Tel: 073-528 56 83 
sofie@maskrosbarn.org

Hanna Lennartsson
Kurator och barnombud
Tel: 072-857 98 88
hanna@maskrosbarn.org


Isabell Pettersson Wall

Organisationassistent
Isabell@maskrosbarn.org

Sophia Stridh 
Föreläsare och stödperson 
Tel: 070-829 92 94
Sophia@maskrosbarn.org

Dela den här sidan

”Jag skulle bara vilja ha en normal julafton där alla vuxna kan bete sig som vuxna. Men eftersom oron finns så kan jag inte tänka på något annat, jag vill helt enkelt inte fira jul.”

Tack till

Orkla Confectionery & Snacks Sverige Arvsfonden Johnson & Johnson Consumer Nordic